Dermatovenerologija

Tai mokslas apie odos struktūrą, funkcijas ir ligas. Šiai sričiai priklauso ir epidemiologinės lytiškai plintančios ligos. Meilė- puikus dalykas, kada santykiai tarp žmonių nuoširdūs, partneriai laikosi monogamijos. Tuomet lytiškai plintančiomis ligomis užsikrėsti praktiškai neįmanoma. Mes visą laiką mylėsime vieni kitus ir  greičiausiai, vadinamos meilės ligos gyvuos tiek, kiek ir pati žmonija.

Dažniausiai žmonės skundžiasi tokiais negalavimais: lytiškai perduodamomis ligomis, pasikeitusia seksualine sveikata, tai yra sutrumpėjusia lytinio akto trukme bei kokybe, nepakankamu varpos sustandėjimu, kankina atsiradę nemalonūs pojūčiai šlapimkanalyje, pilvo apačioje, sėklidėse, kirkšnyse, vargina įvairūs bėrimai, žaizdelės, neįprastos išskyros, dirginimas apie makštį, varpą ar tiesiąją žarną, skausmas lytinių santykių metu. Kad gydytojas galėtų atsakyti kas sukėlė minėtus negalavimus ar skundus, reikalingas išsamus tyrimas. Būtina ištirti abu poros partnerius ir juos gydyti kartu, nes tai tampa jau ne vieno žmogaus, o poros problema. Kiekvienos ligos simptomai pasireiškia labai individualiai. Kad užsikrėtėte lytiškai perduodama liga galite ir nesužinoti, nes ne visada atsiranda išorinių požymių ar nemalonių fizinių pojūčių. Jei ir nėra jokių išorinių požymių ir pojūčių, o vis dėlto žmogus yra užsikrėtęs, kyla didelis pavojus ne tik infekuotajam, bet ir kitiems žmonėms, nes jis gali perduoti ligą partneriui lytinių santykių metu. Infekuotasis tampa potencialus ligos nešiotojas. Todėl, jei kyla nors mažiausias įtarimas, kad galėjote užsikrėsti lytiškai plintančia liga, labai svarbu laiku atlikti išsamų tyrimą, kuris padėtų sužinoti apie galimus ligos sukėlėjus, ir gydytojas laiku galėtų skirti tinkamą gydymą.

KAS YRA LYTIŠKAI PLINTANČIOS LIGOS (LPL)?

 • Lytiškai plintančios ligos- tai ligos, kuriomis dažniausia užsikrečiama per lytinius santykius.
 • Dauguma lytiškai plintančių ligų pagydomos (sifilis, gonorėja, chlamidiozė, kt.)
 • Yra lytiškai plintančių ligų, kurios laiku negydomos gali sukelti rimtų padarinių sveikatai.
 • Yra lytiškai plintančių ligų, kurios nepagydomos. Tokiu atveju teisingai parinktas gydymas atitolina ligos pasikartojimą gana ilgam laikui (herpesas, genitalijų karpos, AIDS).
 • AIDS, herpesas, genitalijų karpos, hepatitas B, sifilis, chlamidiozė ir gonorėja, yra pačios svarbiausios lytiškai plintančios ligos.
 • AIDS yra nepagydoma, mirtina liga, kurią sukelia žmogaus imunodeficito virusas.
 • Sifilis gali sukelti rimtų organizmo pažeidimų.
 • Chlamydia ir gonokokai gali sukelti nevaisingumą.
 • Herpesas, genitalijų karpos ypač pavojingos, nes jų sukelti pažeidimai kartojasi.
 • AIDS virusas, herpesas, hepatito B virusas, sifilis, chlamydia, ureaplasma,  gonorėja- nėštumo, gimdymo metu ar tuoj po gimdymo gali būti perduotos iš užkrėstos motinos naujagimiui.
 • Negydant lytiškai plintančių ligų, gresia: nevaisingumas, įvairios komplikacijos.
 • Lytiškai plintančios ligos sukelia baimę, įtampą.
 • Kitos ligos, kaip trichomonozė, niežai, pedikuliozė, mažiau pavojingos sveikatai.

UAB “ASMEDA” – modernus medicinos centras. Viena iš pagrindinių klinikos ypatybių yra didelis medikų profesionalumas, įgyta ilgametė praktinė patirtis. Su kiekvienu pacientu dirbama individualiai, būtent Jums parenkami reikalingi tyrimai ir gydymas- tai leidžia pasiekti maksimaliausius rezultatus.